Biżuteria z brylantem to propozycja dla wymagających klientów. Już wiesz, że to Ta Jedyna! Na tyle mocno to odczuwasz, że chcesz iść o krok dalej- oświadczyny! Biżuteria z brylantem to propozycja dla wymagających klientów. Znasz już przybliżony lub właściwy rozmiar pierścionka dla swojej Ukochanej przechodzimy zatem do wyboru koloru złota.

Jeśli Twoja dziewczyna nosi biżuterię złotą podpatrz jaki kolor złota mają zakupione przez nią ozdoby. Będziesz wiedział, czy preferuje białe złoto czy żółte a jeśli w ogóle nie ma biżuterii – wtedy proponujemy zakup wyrobu ze złota łączonego. Pierścionki ze srebra ze względu na właściwości tego metalu są kupowane niezwykle rzadko- po prostu srebro jest miękkie i łatwo ulega zniekształceniu czy zniszczeniu. Próba złota (czyli zawartość czystego kruszcu w stopie złotym. Czyste złoto jest zbyt miękkie, aby używać je w produkcji biżuterii) jaka najczęściej występuje w jubilerstwie: 333- najniższa dopuszczalna próba złota przez polskie ustawodawstwo. Biżuteria z brylantem oferowana jest w wielu punktach sprzedaży. Zawiera tylko 33,3% złota, jest to biżuteria trwała, zwykle również tańsza, odcień złota ciut jaśniejszy od tych z wyższych prób ze względu na domieszki metali w stopie.

Uwaga alergicy – w próbie tej jest więcej domieszek metali (cynk, miedź, nikiel). 585- najpopularniejsza próba złota – trwała o ładnym kolorze, z nie małą zawartością złota. My właśnie taką preferujemy. Także ze względu na ewentualne naprawki czy korekty rozmiaru.750- najczęściej spotykana próba we Francji. Jednak ze względu na najwyższą (z tych 3 prób) zawartość czystego złota w stopie najmniej odporna na zarysowania. Model pierścionka- klasyka czy nowoczesność? Jeśli udało Ci się poznać już choć przybliżony rozmiar palca, kolor złota jaki jest preferowany to należy teraz zastanowić się jaki wygląd ma mieć pierścionek. Jeśli Dziewczyna ma biżuterię sprawdź jakie fasony przeważają. Czy delikatne z jednym oczkiem czy szerokie, wielokamieniowe? Nieprzemijalne piękno klasyki zawsze i jest to często najbezpieczniejszy wybór. Prosty fason z jednym kamieniem np. klasyczny pierścionek z 1 brylantem idealnie pasuje na drobną i delikatną dłoń.  Panie lubujące się w ozdobnej biżuterii będą na pewno uszczęśliwione pierścionkiem posiadającym nietypową szynę.  W naszej ofercie mamy również modele z motywem serca czy znaku nieskończoności. Czy jest coś bardziej symbolicznego, aby wyrazić Twoje uczucie. Jest też trzecie rozwiązanie. Najbardziej oryginalne i niebanalne- ofiaruj swojej Wybrance pierścionek, który będzie jej i tylko jej lub tylko Wasz. Mówię tutaj o zaprojektowaniu pierścionka. Wasz gust / Wasze zaręczyny. Wykonywaliśmy kiedyś m.in. pierścionek zaręczynowy dla miłośniczki Godzilli; a także z motywem pasma górskiego Gruzji dla pary, która właśnie tam miała się zaręczyć. Możliwości jest mnóstwo:) ukochany kwiat/zwierzak/ góry/film- tylko Ty znasz swoją Ukochaną i swoje plany! ;). Pamiętaj także o praktyczności – jeśli Twoja Wybranka ma pracę fizyczną unikaj modeli, które mają wystające ponad szynę oprawy kamieni. Wybierając pierścionek zaręczynowy wybieramy nie tylko ilość oczek, ale wielkość, kształt i kolor.

Do najczęściej oprawianych kamieni należą: brylanty, cyrkonie, rubiny, granaty, szafiry, szmaragdy, topazy, ametysty, tanzanity. Wybór kamienia dokonuje się czasami ze względu na symbolikę tych kamieni: Diament – symbol siły, światła, czystości, stałości, niezachwianej wiary i prawości. Nazywany królem kamieni szlachetnych. Patronuje mu słońce, czyli niezniszczalna, najpotężniejsza siła w układzie słonecznym. Uznawany za kamień święty. Diament nie toleruje obłudy, gdyż jest kamieniem czystym. Jest też symbolem wierności i nierozerwalności związku. Ze względu na to ,że jest on najtwardszym minerałem, pierścionki z brylantem mają gwarantować trwałość związku. Szafir – symbol nieba, harmonii, pokoju, prawdy i spokoju. To także magiczny kamień Magów i Wróżbitów, gdyż był symbolem zaklętej mądrości i skarbnicy wszelakiej wiedzy. Szczególny talizman mędrców; największy przyjaciel zakochanych a także ludzi związanych z morzem. Będzie on doskonałym kamieniem dla wszystkich tych, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.  Rubin – symbol pomyślności, szczęścia i odwagi. Ze względu na swoją barwę jest synonimem gorących uczuć, życia i młodości. Najczęściej poszukiwane są kryształy o barwie czerwonej z delikatnym niebieskim odcieniem (tzw. „czerwień krwi gołębiej”). Rubin stanowi symbol witalnej siły, a zarazem namiętnej miłości i rozkoszy. Biżuteria z brylantem to oferta dla wymagających osób. Więcej informacji na jej temat znajdziemy na stronach internetowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *