Jak kupować pierścionek zaręczynowyW bardzo wielu kulturach istnieje zwyczaj zaręczyn. Zwyczaj ten znany jest od wieków także w Polsce. Współczesne zaręczyny często różnią się od tych sprzed kilkudziesięciu lat. Nie zmieniło się jedno: zawsze chłopak wręcza dziewczynie pierścionek.

Jakie pierścionki są wybierane najczęściej?

Wiele lat temu mężczyzna, który zamierzał się oświadczyć nie miał zbyt wielkiego wyboru: mógł ofiarować swojej wybrance pierścionek ozdobiony brylantami lub perłami. Dzisiaj także pierścionki w brylantami należą do najbardziej popularnych, ale rzadkością są zaręczynowe pierścionki z perłą. Rzadko kupowane są także pierścionki z rubinem, szmaragdem czy szafirem.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Wybranie kamienia czy kruszcu, z którego wykonany jest pierścionek to tylko połowa zadania. Niezależnie od tego, czy pierścionek kupowany jest na zaręczyny czy z innej okazji bardzo ważne jest wybranie właściwego rozmiaru. Nie zawsze bowiem obrączkę w pierścionku można dopasować do prawidłowego rozmiaru. Rozmiary pierścionków można zmierzyć w dobrym sklepie jubilerskim. W każdym z nich powinien znajdować się bolec miarowy. Aby jednak zmierzyć rozmiar nowego pierścionka musimy mieć ze sobą stary. Zabranie starego pierścionka nie zawsze jest jednak możliwe. Jeżeli pierścionek nie będzie prezentem niespodzianką do zmierzenia można użyć paska pomiarowego. W tej roli sprawdzi się pasek papieru o długości około 10 centymetrów. Zamiast paska papieru można użyć nitki takiej samej długości. Pasek lub nitkę należy mocno naciągnąć, inaczej wybierzemy pierścionek w zbyt dużym rozmiarze. Należy też pamiętać o tym, że  pierścionek musi przejść przez kostkę. W przypadku kobiet, które mają mocno rozbudowane kostki należy wybierać pierścionek rozmiar większy.

Idealnie byłoby kupować pierścionek razem z osobą, dla której jest przeznaczony. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Średnicę pierścionka można zmierzyć paskiem papieru lub sztywną nitką. Rozmiary pierścionków dobierzemy mierząc średnicę palca wokół kostki.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *