Generalnie łączenie kolorów jest dowolne, jak komu się podoba. Najczęściej jest to połączenie białego z żółtym, różowego z białym lub trzech na raz. Aby uzyskać większy kontrast można na jednaj części nałożyć mat. Daje to bardzo ciekawy efekt.

Trzeba pamiętać, że jeśli w obrączce jest duża ilość kamieni to później często nie można jej powiększyć / zmniejszyć – trzeba wykonać od nowa. Łączenie kolorów złota to ważna informacja, którą mężczyzna powinien sprytnie zdobyć. Może się okazać, że kobieta będzie skłonna nosić obrączkę z żółtego i białego złota, by do niej pasowała odpowiednio złota lub srebrna inna biżuteria. Jakie są różnice między białym złotem a platyną? Podobne barwą, jednak na tym podobieństwa się kończą. Złoto jest popularniejsze i powszechnie najczęściej wybierane jako materiał na obrączki. Ceny pierścionków zaręczynowych są mocno zróżnicowane. Platyna jest przede wszystkim droższa, cięższa, też trudniejsza w obróbce. Ostatnio jednak staje się popularniejsza jako bardziej ekskluzywny kruszec, dla wymagających klientów. Na który palec przekładamy pierścionek zaręczynowy / lub nie – gdy dodajemy obrączkę? Bardzo często panie noszą pierścionek na jednym palcu razem z obrączką. Jest to jednak kwestia osobista, bo część też przekłada pierścionek na palec środkowy lub na drugą rękę, aby nie rysował obrączki. Tutaj panuje dowolność, a czynnikiem decydującym jest wygoda. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Walentynki na poważnie Święto Zakochanych może oznaczać nie tylko zalewające nas zewsząd tandetne serduszka i wszechobecną komercję, lecz także ważne życiowe decyzje. Niektórzy wybierają kojarzące się z miłością walentynki, by oznajmić ukochanej osobie, że chcą z nią być do końca życia, na dobre i na złe. Inicjatywa w kwestii małżeństwa nie zawsze musi należeć do mężczyzny. W dzisiejszych czasach coraz częściej bywa tak, że to kobiety same lub wspólnie z partnerem podejmują decyzję o ślubie i same wybierają sobie pierścionek zaręczynowy. Nawet one jednak, kiedy razem z przyszłym narzeczonym stają przed ladą jubilera, wahają się, jak model wybrać. Ceny pierścionków zaręczynowych zależne są od rodzaju złota oraz kamieni, Co ma jednak zrobić mężczyzna, który chce zrobić swojej ukochanej niespodziankę i w walentynki poprosić ją o rękę? Problem dobrania odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest najłatwiejszy do rozwiązania. Wystarczy pożyczyć z szuflady przyszłej narzeczonej jej ulubiony pierścionek i zanieść go do jubilera, który wymierzy rozmiar. Warto też dla pewności spytać o możliwość ewentualnego zmniejszenia lub zwiększenia pierścionka. Najbardziej klasycznym materiałem na pierścionek zaręczynowy jest złoto. Zalicza się do najszlachetniejszych metali ze względu na wyjątkowo dużą trwałość. Nie ulega ściemnieniu i jest odporne na działanie większości czynników korozyjnych. Symbolizuje bogactwo, miłość i nieskończoność. Czyste złoto jest zbyt miękkie, żeby nadawało się na biżuterię. Zawartość złota w 1000 g stopu określa tzw. próba. Pierścionki zaręczynowe zwykle wykonuje się ze złota próby 585, która powinna być wygrawerowana na biżuterii.

Wiele kobiet nie przepada za złotem i nosi tylko srebrną biżuterię. Srebrno jako materiał nietrwały nie jest jednak zbyt często wybierane na zaręczynowy prezent. Dla takich kobiet idealnym wyborem może być pierścionek zaręczynowy z białego złota. To stop klasycznego złota z niklem, czasem również srebrem lub palladem. Jego barwa jest szarawa, z lekkim połyskiem. Kolorem przypomina znacznie droższą platynę. Białego złota nie powinny nosić osoby, które są uczulone na nikiel. Platyna to najbardziej ekskluzywny materiał na pierścionek zaręczynowy. Jest jednym z najcenniejszych metali szlachetnych występujących w przyrodzie. Wysoka cena platyny wynika m.in. z rzadkości – jej światowe wydobycie jest ponad 15 razy mniejsze niż złota. Platyna ma szarobiały kolor, o silnym połysku. Idealnie pasuje do diamentów. Ceny platynowych pierścionków z diamentami zwykle rozpoczynają się od około 3000 zł. Pierścionki ze złota można kupić już za około 200 zł. Ceny pierścionków zaręczynowych wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety, jak śpiewała Marilyn Monroe. Pierścionek zaręczynowy z diamentem będzie klasycznym, ale i najdroższym wyborem na walentynkowy prezent. Diament to najtwardszy kamień szlachetny, co ma znaczenie nie tylko praktyczne, lecz także symboliczne – oznacza trwałość uczucia. Brylant to diament, który został odpowiednio oszlifowany.  Ceny pierścionków internetowych można sprawdzić online. Kolor zawsze zobowiązuje, więc jeśli decydujemy się na kamień kolorowy, warto wziąć pod uwagę w co najczęściej wybranka się ubiera lub czy szczególnie jakiś kolor lubi.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *