Gdy już uzbrojeni w informacje o rozmiarze, preferowanym kruszcu i kamieniu, udacie się na poszukiwania tego jedynego pierścionka, nie zapominajcie, by posłuchać także głosu swojego serca. Skoro pomogło Wam wybrać przyszłą narzeczoną, może pomóc i tu! I na koniec: pamiętajcie, że pierścionek to tylko symbol. Tak, jak Wasze ukochane, w tym wyjątkowym momencie jakim są oświadczyny, największą wagę powinniście przywiązywać do tego, co ten pierścionek symbolizuje: Waszą miłość i pragnienie bycia razem na dobre i na złe. A to przewyższa wartością złoto i brylanty… Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?  Chcąc wybrać idealny pierścionek zaręczynowy konieczne jest podjęcie kilku decyzji, m.in. dotyczących koloru złota, fasonu, rozmiaru, a także rodzaju kamienia. Pierścionki zaręczynowe możliwe są do wyboru w zależności od gustu.

Należy zwrócić uwagę, jaki kolor biżuterii nosi na co dzień przyszła narzeczona. Jeżeli Pani wybiera srebro – sugerujemy, aby pierścionek był wykonany w białym złocie, tak by współgrał z resztą biżuterii. Jeśli jednak jest miłośniczką klasycznej, złotej biżuterii, bez wahania można wybrać pierścionek z żółtego złota. Pierścionki z dwukolorowego złota polecamy Paniom bez sprecyzowanych preferencji, co do koloru biżuterii. Fason pierścionka. Przy wyborze fasonu należy zwrócić uwagę na styl biżuterii noszonej przez Panią. W przypadku delikatnej i drobnej, sugerujemy elegancki i dyskretny wzór pierścionka. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnie umiejscowionym brylantem w oprawie szatonowej (cztery bądź sześć krap, potocznie zwanych łapkami), to idealny wybór, który sprawdza się za każdym razem. W tym fasonie brylant najpiękniej załamuje światło, sprawiając, że jego blask jest idealny. Wybierając klasyczny wzór można mieć pewność, że wręczany pierścionek spodoba się wybrance.

Dla Pań lubiących większą i bardziej ozdobną biżuterię, dobrym wyborem będzie pierścionek posiadający oryginalne, odważne kształty. Może to być fason z jednym kamieniem i fantazyjną szyną lub model wielokamieniowy. Odpowiednie będą również wzory z kolorowymi kamieniami szlachetnymi w otoczeniu brylantów. Pierścionki zaręczynowe są możliwe do kupienia zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Rozmiar pierścionka. Jeżeli istnieje taka możliwość, należy dokładnie zmierzyć rozmiar pierścionka noszonego przez przyszłą narzeczoną. Najprecyzyjniej jest zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka (proszę zwrócić uwagę, by jego szerokość była zbliżona do tego, który będzie wybrany) za pomocą suwmiarki lub innego narzędzia. Pierścionki zaręczynowe sa możliwe do kupienia w sklepach internetowych. Jeśli wyrób nie jest idealnie okrągły, pomiaru należy dokonać w kilku miejscach. W sytuacji idealnej do salonu należy przynieść pierścionek należący do Pani, w celu dokładnego pobrania miary.

Przeczytaj koniecznie nasz poradnik, dzięki któremu dobierzesz idealny rozmiar pierścionka zaręczynowego czy obrączki ślubnej.  Rodzaje kamienia. Nazwa szafiru pochodzi od łacińskiego sappheiros oznaczającego przede wszystkim lapis-lazuli. Szafir to kamień naturalny należący do grupy korundu. Pod pojęciem szafiru rozumie się wszystkie korundy, oprócz czerwonego. Substancją nadającą kamieniom odcień niebieskiego jest żelazo i tytan. Najbardziej pożądane są szafiry w kolorze bławatka pochodzące z Tajlandii, Birmy i Kaszmiru. Szafirowy pierścionek pięknie komponuje się z blond włosami i jasną cerą. Natomiast pani o rudych włosach będzie wyglądać szlachetnie i elegancko, otoczona biżuterią z szafirów. Szafir ma właściwości duchowe, sprzyja wartościom moralnym i umacnia miłość. Polecany jest kobietom, które są żądne wiedzy, lubią uczyć się nowych rzeczy i są ciekawe świata. Szafir pomaga skoncentrować myśli, wspomaga kreatywne myślenie i pamięć. Otwiera umysł na nowe doświadczenia. Pierścionki zaręczynowe nie mogą zostać kupione pod wpływem chwili, warto dokładnie zastanowić się zanim zapadnie ostateczna decyzja.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *