W zasadzie żadna z kobiet nie wyobraża sobie, by pierścionki zaręczynowe były bez kamienia szlachetnego. Akwamaryn minerał z odmiany berylu – w naturalnym środowisku występuje jako zielononiebieski kamień, który po podgrzaniu uzyskuje swe błękitne i lodowe refleksy. Specyficzną cechą kamienia jest jego dwubarwność. Akwamaryn pod wpływem zmiany kąta padania światła potrafi przybierać chłodną, arktyczną barwę błękitu, by zmienić ją po chwili na bezbarwną, bliską kryształom. Akwamaryn idealnie komponuje się z urodą Pań określaną mianem zimy – o ciemnych i bardzo ciemnych włosach, z jasną, delikatną cerą i błękitnym kolorem oczu. Paradoksalnie, kamień ten równie pięknie wygląda na palcu kobiety o słowiańskim typie urody – eterycznej blondynki o brzoskwiniowej cerze. Akwamaryn poza pięknem koloru polecany jest ze względu na swoje wyjątkowe właściwości – nazywany jest kamieniem odwagi, gdyż dodawać ma siły, energii i pewności siebie. Pierścionki zaręczynowe obecnie możemy dostać w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Tsavoryt posiada niezwykłą barwę szmaragdowozieloną oraz właściwości – wysoką przezroczystość i współczynnik załamania światła, co w znacznym stopniu wpływa na jego wyjątkowy stopień brylancji. Piękno tsavorytu na pewno docenią Panie o zielonych oczach, dla których kamień jest idealnym dopełnieniem. Kobiety o typie urody określanym jako jesień będą wspaniale czuły się w obecności tsavorytu – kamień podkreśli ich rudy kolor włosów oraz delikatność i jasność cery. Nazywany kamieniem obfitości i bogactwa tsavoryt uważany jest za nieodzownego pomocnika przy realizacji marzeń – zmniejsza strach i obawy, podnosi poziom dobrej energii, dopinguje do działania. Co więcej, tsavoryt pomagać ma w poszukiwaniu odpowiedniej drogi życiowej, chronić przed niebezpieczeństwem i niepowodzeniem. Perła to jeden z kamieni szlachetnych pasujący nie tylko młodej dziewczynie, ale także dojrzałej kobiecie. Powstają one dzięki małżom, kiedy to do ich wnętrza dostaje się ciało obce, np. pasożyt czy kawałek muszli. Wówczas mięczak, aby usunąć drażniący ją obiekt zaczyna produkować masę perłową – w ten sposób powstaje perła. W przypadku pereł powstających w warunkach hodowlanych zasada ich powstawania jest tak sama, natomiast kawałek muszki zastępowany jest specjalnym jądrem. Obecnie, wszystkie perły na świecie są hodowlane, naturalne perły natomiast można spotkać w muzeach czy na aukcjach. Najbardziej pożądana jest klasyczna, okrągła perła w odcieniu bieli. Popularne są również perły w kolorach: brzoskwiniowym, różowym, kremowym, a nawet ciemnofioletowym. Idealnie pasują do każdego typu urody oraz do kobiet w każdym wieku. Perła utożsamiana jest z energią wodną, a także z kobietą (szczególnie spodziewającą się dziecka). Pomaga ona zwiększyć poczucie własnej wartości, poczuć się bardziej kobieco i docenić życie. Perły symbolizują również szczerość, niewinność i mądrość. Kiedy pierścionek zostanie już wybrany pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzi na pytanie: na której dłoni i na którym placu przyszłej narzeczonej powinien znaleźć się pierścionek zaręczynowy? Odpowiedź jest nieoczywista, ponieważ zależy to m.in. od miejsca zamieszkania pary.

W Polsce przyjęto, że pierścionek zaręczynowy wkłada się na serdeczny palec prawej dłoni, natomiast w dniu ślubu przekłada się go na lewą dłoń, a jego miejsce zajmuje obrączka. W wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych zasada to stosowana jest na odwrót. Coraz częściej Panie noszą pierścionek na jednym palcu z obrączką lub w zależności od wygody. Wiele cennych informacji dotyczących dostępnych na rynku pierścionków zaręczynowych możemy pozyskać ze stron internetowych. To właśnie na nich dostaniemy podstawowe informacje odnoszące się do najnowszych trendów. To te pierścionki zaręczynowe cieszą się największym powodzeniem na rynku, a tym samym sympatią kupujących. Sięgając do tego typu informacji możemy być pewni, że dokonamy mądrego i przemyślanego wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *