Kupujemy idealny pierścionek dla narzeczonejZaręczyny to wyjątkowe wydarzenie w życiu wielu osób. Są one między innymi okazją do tego, aby ukochanej kobiecie wręczyć wyjątkowy pierścionek. Jak jednak dokonać wyboru skoro w sklepach jubilerskich jest mnóstwo różnorodnych modeli do wyboru?

Najbardziej popularne materiały na pierścionki

Do wyboru przyszli narzeczeni mają pierścionki wykonane z przeróżnych materiałów. Pierścionki zaręczynowe złote należą do tych, które z okazji zaręczyn mężczyźni kupują najczęściej. Pierścionki zaręczynowe złote mogą być dzisiaj wykonane nie tylko z tradycyjnego żółtego złota. Warto przyjrzeć się, w jakim kolorze przyszła narzeczona najczęściej nosi biżuterię. Kobiecie, która preferuje srebrną biżuterię do serca z pewnością przypadnie pierścionek z białego złota. Ten elegancki pierścionek spodoba się także paniom, które na co dzień nie noszą żadnej biżuterii. Pierścionki z białego złota są po prostu modne. Do wytwarzania pierścionków współcześni jubilerzy chętnie używają także różowego złota. Otrzymuje się je dodając do czystego, żółtego złota pallad i cynk. Bardzo często obrączki pierścionków wykonuje się dzisiaj łącząc żółte złoto z białym. Są także pierścionki, w których wykorzystane zostało złoto w trzech kolorach.

Jaki kamień wybrać?

Wiele kobiet nosi pierścionek zaręczynowy wiele lat od zawarcia związku małżeńskiego. Wybór kamienia nie może więc być kwestią przypadku. Do najczęściej kupowanych pierścionków zaręczynowych należą te z diamentem. Pierwszą w dziejach kobietą, która otrzymała taki właśnie pierścień zaręczynowy była Maria Burgundzka. Jej zaręczyny z księciem Maksymilianem miały miejsce w 1477; to wtedy przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy powinien zdobić diament. Oczywiście jest nigdzie nie zapisana reguła; nie ma żadnych przeszkód, aby pierścionek zdobił inny kamień szlachetny.

Złote pierścionki zaręczynowe są najbardziej popularne. Najbardziej szlachetne są pierścionki z żółtego złota. Popularnością już od kilka lat ustępują one tym z białego złota. Pierścionki z białego złota bardzo udanie imitują te z platyny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *