Pierścionki zaręczynowe wykonane są często z różnych surowców. Często są one połączone. Możemy kupić pierścionki z białego złota w połączeniu z żółtym, lub różowego z białym, a także połączenie ich wszystkich. Łączenie kolorów złota to bardzo ważna decyzja, dlatego chęć jego wykonania powinna być sprawdzona.

Pierścionki wykonane z białego oraz żółtego złota często pasują zarówno do srebra oraz do złotej biżuterii, dlatego też jest to częsty wybór mężczyzn. Pierścionki wykonane z platyny często są o wiele droższe mimo, iż nieznacząco odróżniają się od białego złota. Złoto jest także popularniejszym surowcem oraz najczęściej wybieranym surowcem do wyrobu pierścionków zaręczynowych oraz obrączek. Platyna natomiast wybierana jest przez bardziej zamożniejszych klientów i stanowi ekskluzywniejszy kruszec.  Pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu, często po ślubie razem z obrączką. Nie ma ustalonej zasady na noszenie pierścionka zaręczynowego po ślubie, lecz noszenie pierścionków na tym samym palcu może uszkodzić któryś z nich. Pierścionki noszone jednocześnie, często narażone są na porysowanie. W wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego nie ma ustalonej procedury, powyżej wymieniliśmy elementy na które warto zwrócić uwagę, lecz często panowie kierują się impulsem i uczuciami. Ważne jest tylko to, aby decyzja była odjęta szczerze. To jedna z najlepszych wskazówek dla mężczyzny, który szuka odpowiedniego pierścionka zaręczynowego- obserwacja. Zacznij przyglądać się biżuterii Twojej ukochanej – zwróć uwagę na preferowany kolor biżuterii oraz na kształt noszonych przez nią pierścionków. Jeśli kobieta na co dzień preferuje biżuterię srebrną, wybierz pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota, jeśli stać się na droższy zakup, rozważ pierścionki z platyny – to bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał.

Przyjrzyj się też kształtom noszonych przez nią pierścionków – jeśli codzienna biżuteria jest delikatna i mało rzucająca się w oczy, poszukaj podobnego pierścionka zaręczynowego. Wbrew temu, co widzimy w amerykańskich filmach, nie każda kobieta liczy na pierścionek zaręczynowy z ogromnym brylantem i, bądźmy ze sobą szczerzy – mało kto może pozwolić sobie na zakup takiego pierścionka. Równie dobrym rozwiązaniem będzie wybór jednego z kamieni szlachetnych. Być może Twoja ukochana bardzo lubi jakiś kolor, co może być cenną wskazówką przy wyborze kamienia. Jeśli decydujesz się na jeden z kolorowych kamieni szlachetnych, możesz pomyśleć o dopasowaniu go do koloru oczu swojej ukochanej – szmaragdy, szafiry i topazy są świetną alternatywą dla klasycznych brylantów. To najtrudniejsza część zakupów – jeśli dopisze Ci szczęście i Twoja Ukochana nosi biżuterię na serdecznym palcu, wystarczy że wykorzystasz moment jej nieuwagi i „pożyczysz” pierścionek, następnie udasz się do jubilera, który zmierzy jego rozmiar. Jeśli nie znajdujesz się w gronie tych szczęśliwców, musisz poradzić sobie w nieco bardziej kreatywny sposób. Nie mniej jednak warto poznać rozmiar palca ukochanej. To także bywa trudne i wymaga nieco sprytu albo… wcześniejszego obdarowania innym pierścionkiem, na przykład z okazji imienin czy urodzin, lub pożyczenia na chwilę i w tajemnicy biżuterii pozostawionej w szkatułce, jak np.: białe złoto. Łatwiejszą opcją jest poproszenie mamy bądź przyjaciółki swojej dziewczyny – być może któraś z nich będzie znała jej rozmiar, jeśli nie, możesz zaangażować je w mały podstęp i poprosić o wizytę w salonie i przymiarkę pierścionków.

Z takim arsenałem porad, pozostaje Ci już tylko udanie się do salonu jubilerskiego i zakup odpowiedniego modelu. Poniżej prezentujemy galerię pierścionków zaręczynowych, które znajdziesz w salonach online. Białe złoto bardzo chętnie wybierane jest przez kobiety. k wybrać pierścionek zaręczynowy? Mężczyzna, który decyduje się na kupno pierścionka, wcale nie ma łatwego zadania, bo chociaż wybór pierścionków złotych i srebrnych jest olbrzymi, to jednak trafienie w gust przyszłej narzeczonej może okazać się trudniejsze, niż trafienie w Lotto. Można więc zrobić to albo z zaskoczenia, kierując się przy wyborze intuicją, albo zaproponować wspólne zakupy przyszłej narzeczonej. Nowoczesne złote pierścionki znajdziesz w sklepie. Panowie, którzy jednak chcą zrobić niespodziankę, powinni pamiętać o tym, że można zawsze skorzystać z pomocy przyjaciółki, siostry lub mamy przyszłej panny młodej. Kobiety często opowiadają sobie o swoich marzeniach i oczekiwaniach, dlatego istnieje cień szansy, że trafimy na właściwy model pierścionka. Białe złoto na pierścionku zaręczynowym jest obecnie chętnie wybierane. Za pomocą powyższych porad znacznie łatwiej będzie Ci dokonać wyboru ostatecznego rozwiązania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *