Oferty wielu sklepów z pierścionkami zaręczynowymi są często bardzo szerokie. Wybierając odpowiedni pierścionek polecamy stopniowo zawężać obszar poszukiwań. Zacznij od ustalenia budżetu jakim będziesz dysponował.

Pierścionek z brylantem możesz kupić już od 500 zł. Jeżeli chcesz jednak kupić większy brylant, możesz celować w kilkutysięczne sumy. Ustalenie budżetu pozwoli Ci już na początku skupić się na pierścionkach, które odpowiadają Twojej kieszeni. Jak powinien wyglądać pierścionek zaręczynowy? Ustal rodzaj materiału, z którego pierścionek ma zostać wykonany. Najpopularniejszymi są żółte i białe złoto. Bardzo często jubilerzy oferują również pierścionki wykonane z połączenia żółtego i białego złota. Zastanów się również jak taki pierścionek powinien wyglądać. Czy jego oprawa ma pozostać prosta i klasyczna, czy może bardziej nowoczesna? Czy korona pierścionka zaręczynowego ma posiadać niewiele łap, co odsłania brylant i pozwala, aby więcej światła dotarło, rozczepiło i odbiło się od kamienia? Ceny pierścionków zaręczynowych? Z jakim kosztem powinien wiązać się zakup pierścionka? Czy też chciałbyś, aby posiadała więcej łapek, co z kolei optycznie powiększa całą koronę? Pamiętaj przy tym, że każdy wzór naszego pierścionka z brylantem został zaprojektowany z myślą o codziennym użytkowaniu, co oznacza, że wszystkie brylanty są bezpiecznie zakute.

Ilość łapek w koronie nie wpływa więc na bezpieczeństwo brylantu. Jeżeli nie masz mocnego przekonania, jak powinien wyglądać idealny pierścionek zaręczynowy, spróbuj wykonać niewielki wywiad środowiskowy. Zwróć uwagę jaką biżuterie nosi dotychczas Twoja wybranka. Wypytaj też rodzinę i przyjaciół, jaki jest jej gust w tym względzie. Tak przygotowany do zakupu z pewnością wybierzesz idealny pierścionek, z którego będziesz zadowolony Ty, ale przede wszystkim Twoja przyszła narzeczona. Pamiętaj też, że nasza infolinia jest do Twojej dyspozycji. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie, i postaramy się doradzić Ci najlepiej jak potrafimy. Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Panowie często mają problem z wybraniem rozmiaru, stylu pierścionka i koloru kamienia. Wiadomo, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, a pierścionek zaręczynowy powinien mieć jakąś konkretną wartość, oczywiście w zależności od fantazji i budżetu darczyńcy. A jak ma się do innych czynników, które mogą być istotne przy wyborze pierścionka dla ukochanej? Jak narzeczony w tajemnicy może dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego? Na pewno nie „na oko”. Jeśli mężczyzna spyta: – Kochanie, jaki masz rozmiar pierścionka? – mamy jak w banku, że kobieca intuicja podpowie jej o co chodzi. Jest na to kilka sposobów. Tu przyszły pan młody może wykazać się sprytem i niczym młody Sherlock podkraść noszony na serdecznym palcu „codzienny” pierścionek, przynieść go do jubilera i zmierzyć wielkość. Mierzymy oczywiście średnicę w środku pierścionka. Po czym podrzucić go na miejsce jakby nigdy nic. A jeśli dziewczyna nie nosi pierścionka lub nosi go na innym palcu? Ceny pierścionków zaręczynowych są możliwe do sprawdzenia na stronach internetowych. Rzadkość, ale zdarza się. Wtedy mężczyzna stoi przed wyzwaniem. Z pomocą może przyjść przyjaciółka, którą można w tajemnicy poprosić o pomoc.

Zawsze można znaleźć pretekst aby dziewczyna przymierzyła pierścionek koleżanki, by mogła „doradzić, sprawdzić jak wygląda na innej dłoni itp.”. Jeśli kobieta nosi na co dzień biżuterię, ważne jest aby pierścionek pasował do jej stylu. Czy nosi srebro, białe czy żółte złoto, czy mieszane, czy lubi duże oczka, styl glamoure, vintage czy raczej klasykę lub minimalistyczne proste formy? Ważna jest też budowa kobiety. Drobnym paniom o szczupłych dłoniach bardziej będzie pasował delikatny pierścionek z niedużym oczkiem (chyba, że mamy pewność, że życzy sobie inaczej), postawniejszym może spodobać się pierścionek wielokamieniowy. Oczywiście nie bez znaczenia jest też budżet, szczególnie w przypadku brylantu. Nie bez znaczenia może być również profesja przyszłej małżonki. Jeśli na przykład pracuje w szpitalu i często nosi rękawiczki, warto wybrać taki wzór, który zbytnio nie wystaje i nie zaczepia. Ceny pierścionków internetowych można sprawdzić online. Kolor zawsze zobowiązuje, więc jeśli decydujemy się na kamień kolorowy, warto wziąć pod uwagę w co najczęściej wybranka się ubiera lub czy szczególnie jakiś kolor lubi. Dla niektórych ważną rolę odgrywa symbolika kamieni i przypisywane im właściwości energetyczno-estetyczne. Cytryn, szmaragd, szafir, rubin czy tanzanit doskonale wpiszą się w styl kobiety, o ile wiemy, że jej odpowiada. Ale to już temat-rzeka na oddzielny artykuł. Uniwersalny jest zawsze biały kamień: biały szafir i nieśmiertelny diament, który do wszystkiego pasuje i rzadko która kobieta go nie pokocha

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *