Rozmiar pierścionka jak dobraćDobranie rozmiaru pierścionka nie jest trudne, jeśli kupujemy pierścionek dla siebie. Możemy go po prostu przymierzyć w sklepie. Trudniej jest dokonać wyboru odpowiedniego rozmiaru,gdy pierścionek ma być tajemnicą.

Jak zmierzyć pierścionek?

Rozmiary pierścionków mogą różnić się w poszczególnych krajach, a nawet w sklepach. Dlatego najprościej jest dobrać rozmiar pierścionka wybierając się na zakupy z pierścionkiem noszonym przez osobę, dla której go kupujemy. Kupując pierścionek należy pamiętać o tym, że nie powinien on być za duży. Pierścionek, którego średnica jest zbyt szeroka, można bardzo łatwo zgubić. Ale pierścionek nie powinien być także zbyt ciasny. Należy pamiętać o tym, że w upalne letnie dni ręce mogą puchnąć; pierścionek może okazać się zbyt ciasny. Przez staw palca dobrze dobrany pierścionek powinien przechodzić z lekkim oporem. Rozmiary pierścionków można zmierzyć przy pomocy suwmiarki – jeśli mamy dostęp do innego pierścionka. Można także zmierzyć obwód palca centymetrem lub specjalnym paskiem pomiarowym. Warto pamiętać, że mierzymy ten palec, na którym pierścionek będzie noszony. W przypadku pierścionka zaręczynowego będzie to palec serdeczny. Najmniejszy rozmiar pierścionka to 6. Takie rozmiary mają pierścionki, których wewnętrzna średnica wynosi 14,50 mm. Zdecydowana większość kobiet nosi pierścionki w rozmiarze 11 lub 12. Średnica pierścionka, który ma rozmiar 11 wynosi 16,15 milimetra. Rozmiar 12 oznacza, że pierścionek ma średnicę 16,48 milimetrów. Warto pamiętać, że korekta rozmiaru pierścionka nie zawsze jest możliwa. A jeśli nawet można pierścionek zmniejszyć czy powiększyć, nie zawsze jest to usługa darmowa. Zdarza się, że nawet w sklepie, w którym zakupiliśmy pierścionek za korektę rozmiaru należy zapłacić.

O czym jeszcze pamiętać?

W poszczególnych sklepach ceny za takie same pierścionki mogą od siebie mocno się różnić. Przed zakupem warto porównać ceny przynajmniej w kilku sklepach. Darmowy zwrot pierścionka lub bezpłatna korekta jego rozmiaru to aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *