Pierścionek zaręczynowy białe złoto to, zwłaszcza z drogim kamieniem, był w USA przez dziesiątki lat formą zabezpieczenia panny młodej przed ewentualnym porzuceniem przed ołtarzem, a ewentualne spory narzeczonych rozpatrywano nawet w sądzie. Znane nam dzisiaj pierścionki uzyskały obecny wygląd dopiero przed stu laty. Najpopularniejsze były te z białego lub żółtego złota, ozdobione diamentem.

Wkładanie na palec biżuterii podczas zaręczyn, to jedna z tych tradycji, które są przestrzegane na całym świecie i które mogą przyjmować różną oprawę. Czasami dzieje się to podczas uroczystej kolacji w gronie najbliższych, innym razem podczas spontanicznego wyjazdu czy w formie prezentu na urodziny. Nie da się jednak ukryć, że kobieta, która otrzymuje pierścionek od mężczyzny, z którym chce dzielić życie, jest zawsze niezwykle poruszona. Nawet jeżeli pierścionek nie do końca trafia w jej gust… Prezenty dla druhen czyli jak odwdzięczyć się za pomoc przy ślubie. Jeżeli masz już na dłoni białe złoto, to pora zająć się organizacją ślubu.

Planowanie wesela powinnaś zacząć od wyboru swojego wianuszka pomocnic, dzięki czemu cala organizacja powinna przebiegać znacznie sprawniej. Twoje przyjaciółki z pewnością tylko czekają na takie wyróżnienie i z ochotą zdejmą z Ciebie kilka powinności, a po kryjomu zaczną planować to co najważniejsze – wieczór panieński. Kiedy wybierzesz już, które przyjaciółki zostaną druhnami, możesz pomyśleć o tym, by poprosić je o to w miły lub zabawny sposób. Oczywiście, możesz po prostu zadzwonić lub zapytać przy kawie, ale ozdobna kartka z zapytaniem lub mały bilecik przy podarowanej szmince będzie serdecznym gestem, który na pewno zapamiętają :). Kobiety doceniają małe gesty, gwarantujemy, że twoje przyjaciółki będą zachwycone. Prawdopodobnie w dniu ślubu, od samego rana będziesz ze swoimi druhnami, praktycznym prezentem za ich pomoc w tym wielkim dniu będzie pokrycie kosztów za ich makijaż lub fryzurę na Twoje przyjęcie. Możesz umówić się z kosmetyczką, że przyjedzie do was na wielkie przygotowania i dopieści każdą po kolei. Nie bój się zapytać o drobny rabat, przy większej grupie, bez problemu powinna się zgodzić. Może jednak będziecie wolały wykonać makijaż same, albo któraś z druhen po prostu się tym zajmuje i zgodzi się ‚wystroić’ was wszystkie? Wtedy możesz pomyśleć choćby o manicurze lub o dużo wcześniejszych przygotowaniach, np. wspólnej wizycie w spa.

Organizacja wesela pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy, jeżeli Twój budżet jest zbyt skromny i nie możesz pozwolić sobie na dodatkowe koszty, takie jak makijaż dla druhen lub pokrycie kosztów sukienek, możesz wziąć pod uwagę mniejsze prezenty, takie jak szminka, lakier do paznokci lub stylowe organizery (w niektórych miejscach możesz je spersonalizować lub stworzyć sama). Planujecie wieczór panieński w spa lub kosmetyczka odwiedzi was w domu? Takie same szlafroki z wyszytymi inicjałami, będą nie tylko praktyczne i bardzo oryginalne, ale sprawią też, że Twoje koleżanki jeszcze na długo po ceremonii, pijąc poranną kawę będą z sentymentem wspominać Twoje ostatnie panieńskie chwile.;) Polecamy wybrać satynowe, różowe szlafroczki i zorganizować przy okazji małą sesję zdjęciową – gwarantujemy, że poczujecie się jak aniołki Victoria’s Secret za kulisami i będziecie się świetnie bawić :). Prawie każdy salon z biżuterią oferuje grawerowanie swoich produktów, mały medalik na sznureczku z inicjałami lub po prostu „dziękuję”, będzie atrakcyjnym prezentem i symbolem waszej długoletniej przyjaźni. Możesz też wybrać mniej kosztowny prezent jak np. torbę ekologiczną lub t-shirt. W punktach drukarskich metodą sitodruku możesz wyczarować unikatowe nadruki, związane z Twoim zamążpójściem, wieczorem panieńskim lub waszą przyjaźnią. Postaraj się, by Twój tekst był zabawny i przede wszystkim estetyczny. Możesz zaprojektować nadruk w darmowym programie internetowym – Canva, znajdziesz tam ładne czcionki i kilka szablonów kompozycji, które pomogą Ci stworzyć t-shirt jak z sieciówki, dzięki temu Twoje druhny chętnie będą je nosić. Mężczyźni bardzo często nie chcą się wtrącać w organizację ślubu, migają się mówiąc „kochanie, Ty znasz się najlepiej” albo „To Ty masz świetny gust”. Pierścionek białe złoto to propozycja dla wymagających klientów.

Chcą zgrabnie wykręcić się od obowiązków ale bez wedding plannerki nie dasz sobie rady sama. Wiadomo, że druhny i mama bardzo chętnie służą pomocą ale jeżeli chciałabyś wyegzekwować od swojego narzeczonego odrobinę zainteresowania, podpowiemy Ci w co najlepiej go zaangażować. Jest w końcu kilka weselnych spraw, które nie kręcą się wokół kolorów i kwiatów, wręcz przeciwnie, potrzebują męskiej ręki – strategicznego i praktycznego myślenia, którego czasem nam kobietom brakuje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *